REZULTATE 2007 – 2022

2022 – 106 Cursanti: 82 Buget + 13 Plata + 11 Neadmisi.

Locul 1 – Arhitectura/ Cluj – Dutca A.
Locul 2 – Arhitectura/ Cluj – Barabula S.
Locul 4 – Arhitectura/ Cluj – Matei A.
Locul 7 – Arhitectura/ Cluj – Cuc R.
Locul 8 – Arhitectura/ Cluj – Manole S.
Locul 10 – Arhitectura/ Cluj – Rabulea S.
Locul 12 – Arhitectura/ Cluj – Griga S.
Locul 13 – Arhitectura/ Cluj – Dordea A.
Locul 14 – Arhitectura/ Cluj – Ghitescu M.

Locul 2 – Amenajari Intrioare/ Timisoara – Hadar A.
Locul 9 – Arhitectura/ Timisoara – Tarnu C.
Locul 10 – Arhitectura/ Timisoara – Morar V.

Locul 4 – Restaurare Arh./ Sibiu – Costea T.

Locul 3 – Arhitectura/ Oradea – Muntean S.
Locul 3 – Arhitectura/ Oradea (sesiune toamna) – Stefan A.

Locul 1 – Arhitectura/ Tg. Mures  (sesiune toamna) – Hrisman C.

Locul 1 – Design UAD/ Cluj (sesiune toamna) – Nistor S.

Concursul “HANS FACKELMANN” organizat de Facultatea de Arhitectura din Timisoara pe baza caruia premiantii vor intra fara examen la Facultatea de Arhitectura sau la cea de Mobilier si Amenjari Interioare. Au fost 262 de candidati si s-au acordat 16 premii. Elevii de la acest curs au obtinut 6 premii.
– Dutca A. s-a clasat primul dintre cei 262
– Au mai fost premiati: Ghitescu M., Rabulea S., Tarnu C., Maior R. si Morar V.

Total cursanti admisi 2022:
46 Arh. Cluj; 15 Arh. Timisoara; 1 Amenajari Int. Timisoara; 3 Arh. Bucuresti; 8 Restaurare Arh. Sibiu; 5 Arh. Oradea; 1 Arh. Iasi; 4 Arh. Tg. Mures; 1 Design Cluj
1 Design/ Haga; 6 Arhitectura/ Eindhoven; 1 Arhitectura/ Viena; 1 Arhitectura/ Madrid; 1 Design Interior/ Londra; 1 Arhitectura/ USA


2021 – 96 Cursanti: 75 Buget + 7 Plata + 14 Neadmisi.

Locul 3 – Arhitectura/ Cluj – Oara A.
Locul 6 – Arhitectura/ Cluj – Ghiurcuta D.
Locul 7 – Arhitectura/ Cluj – Malan D.
Locul 8 – Arhitectura/ Cluj – Grozav R.
Locul 10 – Arhitectura/ Cluj – Tesileanu A.
Locul 11 – Arhitectura/ Cluj – Maria N.

Locul 1 – Arhitectura/ Timisoara – Orha F.
Locul 2 – Arhitectura/ Timisoara – Malan D.
Locul 3 – Arhitectura/ Timisoara – Iura L.
Locul 4 – Arhitectura/ Timisoara – Dan D.
Locul 6 – Arhitectura/ Timisoara – Ghiurcuta D.
Locul 7 – Arhitectura/ Timisoara – Dolha M.
Locul 8 – Arhitectura/ Timisoara – Bradila S.
Locul 9 – Arhitectura/ Timisoara – Tesileanu A.
Locul 10 – Arhitectura/ Timisoara – Balaban A.
Locul 11 – Arhitectura/ Timisoara – Oara A.

Locul 1 – Amenajari Interioare/ Timisoara – Barle S.
Locul 2 – Amenajari Interioare/ Timisoara – Soreanu B.

Locul 1 – Restaurare Arh./ Sibiu – Stefanuta D.
Locul 3 – Restaurare Arh./ Sibiu – Isaila I.

Locul 1 – Arhitectura/ Tg. Mures (sesiune toamna) – Osan S.
Locul 2 – Arhitectura/ Tg. Mures (sesiune toamna) – Rus S.
Locul 3 – Arhitectura/ Tg. Mures (sesiune toamna) – Mera V.

Locul 1 – Design Vestimentar/ Timisoara – Barle S.

Concursul “HANS FACKELMANN” organizat de Facultatea de Arhitectura din Timisoara pe baza caruia premiantii vor intra fara examen la Facultatea de Arhitectura sau la cea de Mobilier si Amenjari Interioare. Au fost 166 candidati si s-au acordat 27 premii.Elevii de la acest curs au obtinut 17 premii dintre care:
– primele 5 locuri la Arhitectura: Oara A., Petrutiu I., Dolha M., Dan D., Malan D.
– primul loc la Mobilier si Amenjari interioare: Barle S.
– sigurul punctaj maxim de 100 puncte la portofoliul de la Arhitectura: Margineanu N.
– sigurul punctaj maxim de 100 puncte la portofoliul de la Mobilier si Amenajari interioare: Barle S.

Total cursanti admisi 2021:
42 Arh. Cluj; 8 Arh. Timisoara; 4 Amenajari Int. Timisoara; 2 Arh. Bucuresti; 1 Amenajari Int. Bucuresti; 1 Peisagistica Bucuresti; 4 Restaurare Arh. Sibiu; 5 Arh. Oradea; 4 Arh. Tg. Mures; 3 Design Cluj; 1 Grafica Cluj;
1 Design/ Haga; 1 Design/ Eindhoven; 1 Arh./ Eindhoven; 1 Arh./ Viena; 1 Arh. Zurich; 1 Arh./ Budapesta; 1 Arh./ Debrecen;


2020 – 125 Cursanti: 81 Buget + 12 Plata + 32 Neadmisi. Din martie 2020 cursul s-a desfasurat complet online.

Locul 1 – Arhitectura/ Cluj – Popovici I.
Locul 3 – Arhitectura/ Cluj – Carare G. – Singurul punctaj maxim pe portofoliu (60 puncte)
Locul 7 – Arhitectura/ Cluj – Gherman A.
Locul 8 – Arhitectura/ Cluj – Carina F.
Locul 9 – Arhitectura/ Cluj – Corlaci R.
18 cursanti admisi in primii 36 Arhitectura/ Cluj

Locul 2 – Arhitectura/ Timisoara – Lazin A.
Locul 2 – Amenajari Interioare/ Timisoara – Bejan M.

Locul 1 – Arhitectura/ Oradea – Crisan M.
Locul 3 – Arhitectura/ Oradea – Buzan B.

Locul 4 – Restaurare Arhitectura/ Sibiu – Sopon M.

Concursul „HANS FACKELMANN” organizat de Facultatea de Arhitectura din Timisoara pe baza caruia premiantii au luat nota 10 la examenul de admitere. Au fost 120 candidati si s-au acordat 26 premii – 2 x Locul 1, 14 x Locul 2 si 10 x Locul 3. Elevii de la acest curs au obtinut:
1 x Locul 1 – Gherman A.
5 x Locul 2 – Popovici I., Birtas V., Carare G., Jula L., Maier A
7 x Locul 3 – Furduescu C., Priscornita M., Balan B., Negru A., Lazin A., Floreanu O., Feher F.

Total cursanti admisi 2020:
51 Arh. Cluj; 15 Arh. Timisoara; 1 Amenajari Int. Timisoara; 2 Arh. Bucuresti; 1 Amenajari Int. Bucuresti; 2 Restaurare Arh. Sibiu; 1 Arh. Iasi; 13 Arh. Oradea;
2 Londra (Bartlett UCL); 1 Manchester; 2 Suffolk; 1 Salford; 1 Eindhoven; 1 Aarhus


2019 – 97 Cursanti: 65 Buget + 13 Plata + 19 Neadmisi
Locul 1 – Arhitectura/ Cluj – Edu I.
Locul 2 – Arhitectura/ Cluj – Ursa P.
Locul 3 – Arhitectura/ Cluj – Sut D.
Locul 4 – Arhitectura/ Cluj – Rusu G.
Locul 5 – Arhitectura/ Cluj – Cremenitchi A.
Locul 6 – Arhitectura/ Cluj – Chende M.
Locul 7 – Arhitectura/ Cluj – Tordai V.
Locul 8 – Arhitectura/ Cluj – Suciu G.
Locul 9 – Arhitectura/ Cluj – Szekely D.
16 cursanti admisi in primii 22 Arhitectura/ Cluj

Concursul „HANS FACKELMANN” organizat de Facultatea de Arhitectura din Timisoara pe baza caruia premiantii au luat nota 10 la examenul de admitere. Au fost 89 inscrisi si s-au acordat 10 premii dintre care:
Locul 1 – Todea T.
Locul 2 – Theiss B.
Locul 3 – Sut D.

Total cursanti admisi 2019:
46 Arh. Cluj; 12 Arh. Timisoara; 6 Arh. Bucuresti; 3 Arh. Oradea; 1 Arh. Sibiu;
1 Viena; 2 Londra (Bartlett UCL); 2 Londra (Westminster); 3 Manchester; 1 Eindhoven


2018 – 84 Cursanti: 64 Buget + 8 Plata + 12 Neadmisi
Locul 1 – Arhitectura/ Oradea – Buciuman S.
Locul 4 – Arhitectura/ Cluj – Ilas C.
11 cursanti admisi in primii 19 – Arhitectura/ Cluj
Total cursanti admisi 2018:
52 Arh. Cluj; 8 Arh. Timisoara; 1 Arh. Bucuresti; 7 Arh. Oradea;
1 Debrecen; 1 Londra (Bartlett UCL); 1 Manchester; 1 Sheffield; 1 Paris;


2017 – 63 Cursanti: 48 Buget + 4 Plata + 11 Neadmisi
Locul 1 – Arhitectura/ Cluj – Nistea D.
Locul 2 – Arhitectura/ Cluj – Stoica R.
7 cursanti admisi in primii 11 – Arhitectura Cluj
Total cursanti admisi 2017:
35 Arh. Cluj; 10 Arh. Timisoara; 2 Arh. Bucuresti; 1 Arh. Iasi; 3 Arh. Oradea;
1 Arh. Viena


2016 – 47 Cursanți: 34 Buget + 7 Plata + 6 Neadmisi
Locul 2 – Arhitectura/ Cluj – Verciuc C.
Locul 3 – Arhitectura/ Cluj – Bucsar I.
Total cursanti admisi 2016:
28 Arh. Cluj; 8 Arh. Timisoara; 1 Arh. Bucuresti; 1 Arh. Iasi;
1 Arh. Chisinau; 1 Arh. Eindhoven; 1 Arh. Paris;


2015 – 41 Cursanti: 27 Buget + 9 Plata + 5 Neadmisi
Locul 1 – Arhitectura/ Cluj – Oniga R.
Locul 1 – Amenajari Interioare/ Timisoara – Dirjan O.
Locul 1 – Restaurari/ Sibiu – Patraus O.
3 Cursanti admisi in primii 5 – Arhitectura Cluj
Total Cursanti admisi 2015:
24 Arh. Cluj; 4 Arh. Timisoara; 4 Arh. Bucuresti; 1 Amenajări Int. Timisoara; 2 Arh. Oradea;
1 Arh. Viena;


2014 – 40 Cursanti: 30 Buget + 7 Plata + 3 Neadmisi/ Barabas K. – admisa pe locul 5 (Arh. Cluj)
2013 – 34 Cursanti: 25 Buget + 3 Plata + 6 Neadmisi/ Nechita I. – admisa pe locul 2 (Arh. Cluj)
2012 – 26 Cursanti: 20 Buget + 2 Plata + 4 Neadmisi/ Mureșan B. – admisa pe locul 6 (Arh. Cluj)
2011 – 19 Cursanti: 13 Buget + 3 Plata + 3 Neadmisi / Pasculescu M. – admis pe locul 2 (Arh. Cluj)
2010 – 26 Cursanti: 17 Buget + 6 Plata + 3 Neadmisi/ Greceniuc A. – admis pe locul 5 (Arh. Cluj)
2009 – 15 Cursanti: 08 Buget + 4 Plata + 3 Neadmisi/ Foris – Ferenczi G. – admis pe locul 18 (Arh. Cluj)
2008 – 06 Cursanti: 04 Buget + 0 Plata + 2 Neadmisi/ Ciceo G. – admisa pe locul 3 (Arh. Cluj)
2007 – 01 Cursanti: 00 Buget + 1 Plata + 0 Neadmisi


TOTAL CURSANTI – 1296 in 16 ani:
 
651 – Admisi in Romania: 461 Cluj/ 90 Timisoara/ 27 Bucuresti/ 5 Iasi/ 15 Sibiu/ 45 Oradea/ 8 Tg. Mures
49 – Admisi in alte tari: 2 Germania/ 5 Austria/ 1 Elvetia/ 3 Franta/ 18 Anglia/ 13 Olanda/ 1 Danemarca/ 3 Ungaria/ 1 Spania/ 1 USA/ 1 Rep. Moldova
134 – Neadmisi                                         
462 – Au renuntat la curs/ au lipsit mult